Радионица „Пупиновог изазова“ 2023/2024

У недељу 26. новембра у Математичкој гимназији, у оквиру Пупиновог изазова Новак Стијепић је одржао радионицу о Processing софтверу.

Processing је популаран софтвер за цртање у коме се програмира на језику Јава. Ученици су користили команде за цртање геометријских фигура и додавање слика. Објашњени су типови података и дефинисање функција, а уведено је и објектно-оријентисано програмирање.

Погледајте фотографије са радионице

Ученици су користили и Arduino микроконтролере и научили како Arduino и Processing могу да комуницирају. Уз помоћ ментора су омогућили да LED диода светли када се на рачунару кликне миш. На крају су у Processing-у цртали графике физичких величина, које су мерене Arduinom у реалном времену.

Следећа предфинална радионица је већ следеће суботе, 2. децембра, у Регионалном центру за таленте у Панчеву. Још увек имате прилику да се придружите!

Пријаве су отворене, а место можете резервисати на линку: https://www.cirkuliranje.com/pupinov-izazov/

Не пропустити прилику да будете део овог узбудљивог путовања!